HomeHome  PortalPortal  FAQFAQ  SearchSearch  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 
 

 Kesulkuqja(new stile)

Go down 
AuthorMessage
zero
Admin
Admin
avatar

Posts : 68
Join date : 2008-05-15

PostSubject: Kesulkuqja(new stile)   Fri May 16, 2008 8:04 pm

Kėsulėkuqja (varianti modern)Kėsulėkuqja me shportėn me ushqime e dhurata niset pėr te gjyshja. Siē
po ecte nė mes tė pyllit, nga njė shkurre dėgjon zhurmė dhe thotė:

- O ujk, unė e di si pėrfundon kjo pėrrallė, ndaj hiqu sysh e mos mė gjurmo mė, se nuk ta kam frikėn...

Ujku ikėn me vrap. Kėsulėkuqja vazhdon ecjen nė mes tė pyllit pėr
tė shkuar te gjyshja, kur prapė ndien se dikush ishte pas njė peme.

-O ujk, kot e ke, - i thotė. - Tė thashė se e di si pėrfundon kjo histori, mos mė ndiq, se nė fund gjuetari do tė tė vrasė.

Ujku ikėn me vrap. Kėsulėkuqja vazhdon ecjen dhe kur arrin fare
pranė shtėpisė sė gjyshes, teksa do tė kalonte mbi njė urė, sėrish
ndien dikė qė ishte atje pėrveē saj.

- O ujk, - i thotė, - prapė avazin ti? Mos mė ndiq kot se...

-O kėsulėkuqe, - ia kthen ujku i nervozuar, - e di si ėshtė puna? A do mė lesh rehat tė dhjes?
Back to top Go down
View user profile
 
Kesulkuqja(new stile)
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
NetHome :: Argėtim & Zbavitje :: Humor-
Jump to: