HomeHome  PortalPortal  FAQFAQ  SearchSearch  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 
 

 Tradhtia

Go down 
AuthorMessage
zero
Admin
Admin
avatar

Posts : 68
Join date : 2008-05-15

PostSubject: Tradhtia   Fri May 16, 2008 8:04 pm

TradhtiaPas njė martese 45-vjeēare, njė ditė, burri me gruan vendosin qė t’i
hapen plotėsisht njėri-tjetrit pėr mėkatet qė kishin bėrė nė rini dhe
gjatė martesės.

-E dashur, mė fal, – thotė burri, - por tė kam tradhtuar gjithsej tri herė nė jetėn time.

-Ne pėr tė falur jemi kėtu duke u rrėfyer sot, - ia kthen gruaja. - Por mė thuaj me kė ma paske dredhur?

-Tė tria herėt me gruan e komandantit. Po ti, a ma ke dredhur ndonjėherė shpirt? - e pyet ai.

-Edhe ti mė fal, ta kam dredhur vetėm dy herė, – pėrgjigjet gruaja.

-Ah, epo mirė. (Tė paktėn unė ia kam dredhur mė shumė, mendon me vete burri). - Veē mė thuaj, me kė ke shkuar ti zemėr?

-Njė herė me komandantin dhe njė herė me ushtrinė...
Back to top Go down
View user profile
 
Tradhtia
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
NetHome :: Argėtim & Zbavitje :: Humor-
Jump to: